نان چاودار

سطح دشواری
متوسط
وعده غذایی
میان وعده
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 لیوان
آب گرم
1/4 لیوان
شکر
1/2 قاشق مربا خوری
نمک
1 1/2 فنجان
آرد چاودار
1 قاشق غذاخوری
زیره سیاه
0 به مقدار لازم
آرد ذرت
2 قاشق مربا خوری
شیر
1 قاشق مربا خوری
مخمر فوری
4 لیوان
آرد گندم
نان چاودار

آرد چاودار نسبت به آرد گندم ماده مغذی بيشتری را در خود حفظ می كند؛ زيرا به سختی می توان سبوس و جوانه ها را از آن جدا كرد و به همین جهت برای تغذيه انسان مناسب تر است. نان چاودار دارای قابلیت برش خوبی است و جزو نان‌ های خوشمزه و مطبوع طبقه‌ بندی می‌شود.

  1. درون کاسه ای دو و سه چهارم لیوان آرد نانوایی و مخمر فوری را مخلوط کنید. آب گرم، شکر، روغن و نمک را به آن اضافه کرده و ابتدا با سرعت متوسط و سپس سه دقیقه هم با سرعت بالا همزن مخلوط را هم بزنید.
  2. سپس آرد چاودار، زیره و مقداری از آرد باقی مانده را با قاشق چوبی مخلوط کنید و به مخلوط بالا اضافه کنید. خمیر را به مدت ۸ دقیقه روی سطحی که آرد ذرت پاشیده اید ورز دهید پس از اینکه خمیر بخوبی ورز داده شد، کاسه ای بزرگ را چرب نموده و خمیر را در آن قرار دهید و روی آن را با سلفون بپوشانید. خمیر را در محل گرم بگذارید تا حجم آن ۲ برابر شود.
  3. سطح کار را آرد بپاشید خمیر را روی آن قرار دهید و به مدت 10 دقیقه روی آن را بپوشانید. خمیر را به صورت گوله های ریز در آورده و کف سینی فر را چرب نمایید سپس روی آن آرد ذرت بپاشید و گلوله های خمیر را روی آن قرار دهید و پهن نمایید و با چاقو یک علامت X بکشید و روی خمیر را بپوشانید و مجددا بگذارید ۴۰ دقیقه در جای گرم بماند.
  4. فر را روی حرارت ۱۷۰ درجه سلسیوس گرم کنید و روی نان کمی شیر بمالید و به مدت ۳۵ دقیقه در فر قرار دهید تا طلایی و پوک شود.

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید

برای ارسال نظر وارد شوید.