کوکی شکلاتی گردویی

سطح دشواری
متوسط
وعده غذایی
میان وعده
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1/4 قاشق چای خوری
نمک
1/2 قاشق چای خوری
جوش شیرین
1 پیمانه
آرد سفید
1/4 پیمانه
پودر کاکائو
1 قاشق چای خوری
وانیل مایع
1/2 پیمانه
شکر قهوه ای
1 عدد
تخم مرغ
3/4 پیمانه
گردو
1/2 پیمانه
کره
1/2 پیمانه
شکر
1/2 پیمانه
چیپس شکلاتی
کوکی شکلاتی گردویی

کوکی شکلاتی گردویی از شیرینی های بسیار لذیذ و پرطرفدار است که تهیه آن نیز بسیار آسان و سریع می باشد. این کوکی خوش طعم یک کاور ترک خورده کرانچی با یک مغز نرم و آبدار شکلات و گردو دارد.

  1. ابتدا فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 177 درجه ی سانتی گراد روشن کنید تا داغ شود.
  2. درون کاسه ای آرد ، پودر کاکائو، جوش شیرین و نمک را الک می کنیم.
  3. درون کاسه ای دیگر با همزن دستی کره را میزنیم تا حالت نرم و خامه مانندی بگیرد. سپس شکر را اضافه کرده و به وسیله ی همزن با کره ی زده شده مخلوط می کنیم. عصاره ی وانیل و تخم مرغ را به مواد اضافه کرده و مواد را خوب باهم مخلوط می نماییم تا یکدست شوند.
  4. نصف مخلوط آرد و پودر کاکائو را به مخلوط کره اضافه کرده و هم می زنیم سپس نصف دیگر را اضافه کرده و مخلوط می کنیم. گردو را خرد کرده بهمراه چیپس شکلاتی به مواد اضافه کرده و خوب باهم مخلوط می کنیم.
  5. روی سینی فر کاغذ روغنی قرار می دهیم و از مواد کوکی به اندازه یک قاشق روی کاغذ می گذاریم و به وسیله ی قاشق روی مواد فشار میدهیم تا مواد پهن شوند. بقیه مواد هم به همین صورت بر روی کاغذ روغنی گذاشته و کوکی ها را به مدت 8 الی 10 دقیقه در فر قرار می دهیم تا پخته شوند و حالت ترد و شکننده داشته باشند.
  6. بعد از این مدت کوکی ها را از فر در بیاورید و اجازه دهید خنک شوند، سپس از روی سینی آنها را بردارید. کوکی ها در درون ظروف در بسته و در دمای اتاق تا 3 روز و در یخچال تا 1 هفته قابل نگه داری هستند.

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید

برای ارسال نظر وارد شوید.