ارتقا گوشی‌های Galaxy S7 و Galaxy S7 edge به اندروید ۷٫۱٫۱ نوقا

سامسونگ می‌گوید که گوشی‌های هوشمند Galaxy S7 و Galaxy S7 edge به جای اندروید ۷٫۰ به طور مستقیم به اندروید ۷٫۱٫۱ نوقا ارتقا پیدا می‌کنند.

این شرکت ماه گذشته برنامه بتای خود را برای اجرای به روزرسانی اندورید ۷٫۰ نوقا روی گوشی گلکسی اس۷ و اس۷ اج کلید زد.

هم‌اکنون گوگل در عرض چند ماه از اندروید ۷٫۰ گذشته و به اندروید ۷٫۱ و ۷٫۱٫۱ رسیده است. در پی این اقدام، سامسونگ نیز اعلام کرد که اندروید ۷٫۱٫۱ نوقا را به طور مستقیم برای کاربران دارای گوشی‌های هوشمند Galaxy S7 و Galaxy S7 edge عرضه می‌کند.

به روزرسانی اندروید ۷٫۱٫۱ تاکنون برای گوشی‌های Pixel، Pixel XL و برخی از گوشی‌های منتخب Nexus در اوایل این هفته ارایه شد. این به روزرسانی شامل ایموجی جدیدی است که نقش محوری زنان را در جهان به تصویر می‌کشد. از دیگر موارد ایموجی جدید می‌توان به شکلک زن جوشکار و مرد آرایشگر اشاره کرد.

همچنین می‌توان به طور مستقیم تصاویر GIF را از صفحه کلید در صورت نصب اپلیکیشن Google Allo، Google Messenger و Hangouts ارسال کرد.

مورد دیگر این که شکلک میانبر اپلیکیشن را می‌توان به صورت مستقیم روی هوم اسکرین قرار داد. این قابلیت برای اپلیکیشن‌های Twitter، Google Messenger، Google Maps و دیگر اپلیکیشن‌هایی که به قابلیت نگه داشتن لمس طولانی مدت واکنش نشان می‌دهند قابل اجرا است.

سامسونگ همچنان باید ارایه اندروید نوقا برای گوشی‌های هوشمند Galaxy S7 و Galaxy S7 edge را تایید کند چون قبلا اعلام کرده بود که اوایل ماه جاری میلادی عرضه خواهد شد.