عرضه پلتفرمی برای طراحی پهپادها توسط دانشگاه MIT

اکثر پهپادهایی که امروزه در بازار به فروش می رسند دارای چهار موتور هستند و کم و بیش ظاهری مشابه دارند. در نتیجه، اگر قصد داشته باشید که پهپادی با ظاهر و تعداد موتورهای متفاوت داشته باشید، باید خودتان دست به کار شده و آن را بسازید.

همه ما به خوبی می دانیم که ساخت پهپاد کار آسانی نیست. حال اگر نمی دانید که مراحل ساخت پهپادتان را از کجا آغاز کنید، سیستم جدید دانشگاه MIT محل مناسبی برای آغاز نخستین مرحله است. آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی این دانشگاه به تازگی پروژه ای را به اجرا گذاشته که به ادعای مسئولان، نخستین پلتفرمی است که به شما امکان طراحی، شبیه سازی و ساخت پهپاد دلخواه تان را می دهد.

با استفاده از رابط کاربری این پروژه، می توانید ملخ ها، موتورها و قطعات موردنظرتان را از پایگاه داده دانشگاه بردارید و اندازه، شکل و ساختار پهپادتان را هم تعیین کنید. سپس، میزان تحمل بار پهپاد، هزینه ساخت آن و میزان مصرف باتری را تعیین می کنید. این سیستم در ادامه محاسبه طول میله ها و زاویه موتورها و همچنین مواردی همچون گشتاور و شتاب را تعیین می کند.

وسیک واسیجیچ از اساتید دانشگاه MIT در این باره گفته این سیستم فرصت های جدیدی را در زمینه طراحی و عملکرد پهپادها فراهم می کند.

این پلتفرم هرچند هنوز به طور عمومی عرضه نشده، اما باعث افزایش نوآوری در صنعت ساخت پهپادها می شود. از جمله مشکلاتی که پهپادها امروزه با آن روبرو اند می توان به عمر کوتاه باتری ها، ضعیف بودن دوربین ها و ضعف در ساختارشان اشاره کرد.